25.03.2020

Zmiana terminów przeprowadzenia Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”

Szanowni Państwo, w związku z odwołaniem zajęć w polskich szkołach do 10 kwietnia br., zmieniamy terminy przeprowadzenia Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”. Nowe terminy zamieszczamy poniżej.

I etap – 28.04 (wtorek)

II etap – 27.05 (środa)

III etap – 22.06 (poniedziałek)

 

obrazek_na_stronę_nowe_terminy.png

 

Jednocześnie informujemy, że w przypadku decyzji władz RP o przedłużeniu terminu odwołania zajęć w szkołach poza (nowy) termin przeprowadzenia I etapu konkursu, przedsięwzięcie to zostanie w bieżącym roku szkolnym odwołane.

12.03.2020

Odwołanie zajęć w związku z koronawirusem

Drodzy Rodzice,
w związku z podjętą przez Premiera RP decyzją o zamknięciu szkół w całej Polsce, pragniemy poinformować, że placówki MathRiders zastosują się do tych wytycznych i w terminie od 16 marca do 10 kwietnia 2020 r. włącznie nasze szkoły zawieszają wszystkie zajęcia.

Odwołane zajęcia zostaną odrobione po zakończeniu okresu absencji. W sprawie harmonogramu prosimy o kontakt bezpośrednio z Centrum Nauczania w którym uczą się Państwa dzieci. Wykaz placówek MathRiders: https://mathriders.pl/directory/

cloud222

Okoliczności są szczególne i mamy nadzieję, że przyjmiecie je Państwo ze zrozumieniem. Uczniów poziomu Advanced zachęcamy do korzystania z naszych (bezpłatnych!) konsultacji online. Młodsze dzieci mogą skorzystać z naszej STREFY UCZNIA gdzie znajdą kolorowanki, piosenki, wierszyki oraz zagadaki logiczne. Mamy nadzieję, że rozwiązanie to umożliwi dzieciom nie tylko realizację kursu, ale również pozwoli w sposób sensowny i atrakcyjny spędzić czas w domu. Dodatkowo dzieci będą miały okazję rozwijać umiejętność uczenia się w sieci, co stanowi jedną z kompetencji XXI wieku.

 

 
20.02.2020

V Edycja Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" 

Już w kwietniu MathRiders przeprowadzi 5 edycję konkursu matematycznego „Puchacz Piotr”. W rywalizacji będą mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie klas 1-3 ze szkół podstawowych w Polsce. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach:

 I etap – szkolny, zostanie przeprowadzony w dniu 2 kwietnia;

II etap – międzyszkolny, odbędzie się 13 maja w naszych Centrach Nauczania

Finał – 15 czerwca w Millennium Plaza w Warszawie.

Dla zwycięzców zostały przewidziane atrakcyjne nagrody. Zdobywcy najwyższych miejsc otrzymają m.in. klocki edukacyjne, aparaty fotograficzne oraz gry logiczne, w które będą mogli grać z całą rodziną. Finaliści otrzymają także bezpłatne vouczery na kursy nauki matematyki w dowolnym Centrum Nauczania Mathriders w Polsce, które pomogą w dalszym rozwijaniu matematycznych talentów naszych najmłodszych geniuszy.

Zachęcamy do udziału w konkursie. Wszystkim gwarantujemy dobrą zabawę z odrobiną gimnastyki szarych komórek.

Regulamin oraz harmonogram konkursu jest dostępna na naszej stronie internetowej w zakładce konkurs.

 

Kliknij w REGULAMIN KONKURSU

Kliknij w HARMONOGRAM KONKIURSU

 

Udział w konkursie MathRiders jest bezpłatny!

 12.02.2020

Helen Doron Educational Group zdobywcą prestiżowej nagrody „Global Mentorship Award 2020”

 Helen Doron Educational Group

Wyróżnienie przyznano w dn. 7 lutego br. podczas Międzynarodowej Konferencji Franczyzowej w Orlando na Florydzie. Jury doceniło Grupę Edukacyjną Helen Doron za mentoring realizowany w systemach nauczania. Niewątpliwie programy edukacyjne HDEG, takie jak MathRiders, to systemy nakierowane na rozwój, opiekę, dzielenie się i pomoc uczniom.  Nauczyciel inwestuje swój czas, know-how i energię, żeby pobudzić i przyspieszyć rozwój ucznia, rozwinąć jego wiedzę oraz zdolności. W ubiegłym roku sieć Helen Doron została wyróżniona nagrodą „Best Children's & Educational Franchise” dla najlepszej firmy franczyzowej w zakresie edukacji dzieci. Dzięki tegorocznej nagrodzie #HelenDoronEducationalGroup po raz kolejny dowiodła, że jest najlepszą marką na gruncie edukacyjnym na świecie. Cieszymy się i gratulujemy! 

 

20.12.2019

MR wesołych Świąt 01 01

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Świąt wypełnionych radością i miłością,
Niosących spokój i odpoczynek.

Nowego Roku spełniającego
wszelkie marzenia, pełnego optymizmu,
wiary, szczęścia i powodzenia

życzy
Zespół MathRiders

 

 

  11.12.2019

Z dniem dzisiejszym uruchamiamy program konsultacji matematycznych online z nauczycielami MathRiders.

W bieżącym roku szkolnym konsultacje z naszymi matematykami będą prowadzone w środy i czwartki według poniższego harmonogramu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, korzystanie z dodatkowego wsparcia online ze strony naszych nauczycieli jest bezpłatne dla wszystkich uczniów, którzy uczestniczą w regularnych zajęciach MathRiders Advanced w Centrum Nauczania.

Jeśli jesteś naszym uczniem w wieku 11-18 lat i chcesz skorzystać z dodatkowych spotkań z naszymi nauczycielami, poproś o dostęp do platformy internetowej w swoim Centrum Nauczania MathRiders.

 

18.10.2019

Analiza prac IV edycji Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" 

Analiza prac konkursowych IV edycji Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”, przeprowadzonego w ubiegłym roku szkolnym, pozwoliło na zdiagnozowanie stopnia znajomości co dla dzieci w matematyce jest najtrudniejsze i nad jakimi tematami warto z uczniami pracować aby ich wyniki były jeszcze lepsze.

Pierwszoklasiści wypadli na teście naprawdę dobrze i widać, że do rozwiązania wielu zadań użyli naturalnej matematycznej intuicji i ta intuicja ich nie zawiodła. Mieli co prawda problem z zadaniami dotyczącymi zegara analogowego, ale w dzisiejszych czasach, pełnych elektroniki, już nikogo to nie dziwi. Bardziej niepokojący jest fakt, że większość dzieci, nie tylko z pierwszej klasy, ma problem ze zrozumieniem znaku równości i nie jest dla nich oczywiste, że jedna strona równania musi wynosić dokładnie tyle, ile druga. Niestety problem ten dotyczy wszystkich poziomów klasowych nauczania wczesnoszkolnego i jest to zagadnienie, nad którym należałoby pracować już z najmłodszymi klasami.
Duży problem stanowi również niezrozumienie przez dzieci wartości danej cyfry w liczbie – nie zdają sobie często sprawy, że cyfra dwa postawiona na miejscu setek lub dziesiątek to już nie to samo, co cyfra dwa na miejscu jedności. Dzieci nie są nauczone zabawy liczbami, zamieniania cyfr w liczbie, wymieniania ich na większe bądź mniejsze i badania, co się zmieniło, jak to wpłynęło na wartość nowopowstałej liczby.

Od zawsze wiadomo, że dodawanie i mnożenie jest dla dzieci łatwiejsze od odejmowania i dzielenia – w pracach konkursowych ta ogólna prawda tylko się potwierdziła. Najwięcej problemów trzecioklasistom sprawiło odejmowanie, gdzie należało przekroczyć próg dziesiątek oraz setek. Dzielenie również okazało się trudne, w szczególności przykłady, gdzie iloraz to liczba większa niż 10. Dzieci nie są nauczone wykonywania działań z zachowaniem zasady rozdzielności dodawania względem mnożenia/dzielenia, tymczasem jest to wręcz intuicyjny sposób na poradzenie sobie z większymi liczbami i trzeba ich do niego zachęcać.

Na podstawie wyników prac konkursowych postrzegamy, że w klasach 1-3 często zaniedbana jest geometria, która wydaje się być ograniczona jedynie do rozróżniania podstawowych figur płaskich. Dzieci nie mają pojęcia o klasyfikacji figur ze względu na kąty lub długości boków. Szkoda, że te tematy są rzadko poruszane w edukacji wczesnoszkolnej, ponieważ to idealny wiek, aby bawić się geometrią na wszelkie możliwe sposoby. Warto również już na tym etapie rozpocząć z dziećmi pracę z bryłami, aby rozbudzać w nich wyobraźnię przestrzenną, którą już bardzo ciężko wypracować z nastolatkiem.

Nie mało kłopotów uczniom klas 1-3 sprawia również rozwiązywanie zadań wieloetapowych, które wymagają podjęcia kilku kroków do uzyskania rozwiązania. Dzieci, podczas rozwiązywania tego rodzaju zadań, często zatrzymują się na policzeniu pierwszej niewiadomej, natomiast nie podejmują wykonania kolejnych działań, aby otrzymać odpowiedź na postawione w zadaniu pytanie. Uczniowie przeważnie gubią się w rozwiązaniu lub nie rozumieją treści przy bardziej wymagających zadaniach. Niepokojące jest to, że wielu uczniów w ogóle nie podejmuje próby rozwiązania zadania o dłuższej treści.

Mamy nadzieję, że podzielenie się z Państwem naszymi spostrzeżeniami pomoże dzieciom, jak również ich nauczycielom oraz rodzicom, w przygotowaniach do kolejnej edycji naszego konkursu w roku szkolnym 2019-2020. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa i liczymy na jego jeszcze większą popularność wśród dzieci z klas 1-3.

 

02.09.2019

Zapisy na zajęcia z matematyki MathRiders

MathRiders zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia do naszej sieci szkół nauczania matematyki. Aby zapisać się na bezpłatną lekcje pokazową wystarczy skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego (fiszka w górnym lewym rogu) lub skontaktować się z Centrum  Nauczania najbliżej Państwa miejsca zamieszkania.

MathRiders zapisy 2019

MathRiders to międzynarodowy program edukacji matematycznej przeznaczony dla uczniów w wieku od 2 do 18 lat. Opracowana przez światowej klasy pedagogów metoda łączy najnowocześniejsze techniki nauczania przedmiotów ścisłych. Jej istotą jest zwiększanie motywacji dzieci i młodzieży do nauki algebry, arytmetyki oraz geometrii. MathRiders ukazuje uczestnikom codzienne zastosowania matematyki i kształtuje ich umiejętność logicznego myślenia. Jednocześnie, dzięki współpracy z innymi uczniami, kursanci rozwijają kompetencje interpersonalne i wzmacniają swoją pewność siebie. MathRiders jest jednym z systemów franczyzowych wchodzących w skład grupy edukacyjnej Helen Doron. Konsorcjum od 30 lat dostarcza nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych dzieciom na całym świecie. Należą do niego również takie marki, jak: Dada-Vinci, Helen Doron Early English, Ready-Steady-Move! oraz Super Nature.

Zastąp korepetycje z matematyki nowoczesną, a jednocześnie niesłychanie skuteczną metodą nauczania matematyki i pozwól dziecku znaleźć pasję do matematyki.

Zapraszamy na zajęcia do MathRiders!

slide_1 slide_2 slide_3

konkursm

 

 

Ta strona używa plików Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień Cookie w przeglądarce POLITYKA PRYWATNOŚCI.

Akceptuje pliki Cookie na tej witrynie

EU Cookie Directive Module Information