19.06.2018

Finał Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr

Znamy już zwycięzców III edycji Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”! 

View the embedded image gallery online at:
http://lubiematematyke.pl/aktualnosci.html#sigProGalleriab6af994b0a
 

W poniedziałek 18 czerwca do finału przystąpiło 46 pierwszoklasistów, 43 drugoklasistów i 37 trzecioklasistów z aglomeracji warszawskiej.

Zadania nie były łatwe, ale i rozwiązujący je uczniowie, przecież najlepsi z najlepszych, więc dzielnie stawiali im czoła. Na laureatów czekały wspaniałe nagrody: gry, kamery, ogromne zestawy klocki lego oraz oczywiście darmowe kursy MathRiders. 

 

Powędrowały one w tym roku do wygranych:

Z klasy 1:

1 miejsce – Tomasz Rymkiewicz z SP 3 w Sulejówku       

2 miejsce – Adam Tworek z SP 355 w Warszawie          

3 miejsce – Dominik Findeisen z SP 319 w Warszawie

Z klasy 2:

1 miejsce – Andrzej Krakowski z SP 185 w Warszawie

2 miejsce – Jan Sałkowski z SP 319 w Warszawie

3 miejsce – Stanisław Koryś z SP 2 w Legionowie

Z klasy 3:

1 miejsce – Konstanty Kościesza-Jaworski z SP 312 w Warszawie

2 miejsce – Jan Kocięba z SP 319 w Warszawie

3 miejsce – Antoni Puchajda z SP 4 w Legionowie

Wszystkim uczestnikom finału i ich rodzicom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu. Może w przyszłorocznej rywalizacji to właśnie Wy zwyciężycieJ

03.06.2018

Zmiana terminu finału konkursu matematycznego Puchacz Piotr

 

Informujemy, że w związku z urudnieniami związanymi z przygotowaniem sali do przeprowadzenia finału konkursu matematycznego termin zostaje przesunięty na dzień 18.06 (poniedziałek)

 

29.05.2018

Nowe Centrum Nauczania MathRiders 

Miło nam poinformować, że już niebawem rozpoczyna działalność nowe Centrum Nauczania MathRiders w Józefosławiu i Piasecznie! .

Już 23 czerwca zapraszamy mieszkańców na uroczysty Dzień Otwarty do naszej placówki mieszczącej się w Józefosławiu przy ulicy Julianowskiej 90F (naprzeciw Szkoły Podstawowej przy ulicy Kameralnej).

Od lipca startujemy z wakacyjnymi warsztatami naukowymi, podczas których nie zabraknie quizów i zabaw matematycznych, eksperymentów chemicznych oraz innych atrakcji.

 PIASECZNO

Regularne zajęcia z matematyki MathRiders rozpoczną się we wrześniu. Szczegółowy grafik zajęć już wkrótce będzie dostępny na stronie www oraz na funpage FB.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż nasze zajęcia będą odbywały się również w wybranych placówkach edukacyjnych (szkolnych i przedszkolnych) na terenie Piaseczna i Józefosławia.

Zapraszamy do śledzenia aktualnych informacji na naszej stronie internetowej www.mathriders.pl/piaseczno oraz na profilu FB https://www.facebook.com/Matematyka-MathRiders-Piaseczno

 

08.05.2018

Zakres materiału do II etapu konkursu matematycznego Puchacz Piotr

 

W związku ze zbliżającym się II etapem konkursu matematycznego Puchacz Piotr poniżej zamieszcamy zakres materiału obowiązującego w trakcie rywalizacji. 

Zakres materiału klasa 1 (II etap):
1. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100
2. Własności liczb, wielokrotności
3. Miary: jednostki długości (mm, cm, m), jednostki masy (kg), czas (zegar analogowy i cyfrowy), pieniądze (banknoty, monety, obliczenia na pieniądzach)
4. Podstawowe własności figur płaskich
5. Ciągi, sekwencje, prawidłowości 

Zakres materiału klasa 2 (II etap):
1. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100
2. Mnożenie i dzielenie w zakresie 100
3. Własności liczb, wielokrotności
4. Bryły – podstawowe własności
5. Miary: jednostki długości (mm, cm, m), jednostki masy (kg), czas (zegar analogowy i cyfrowy), pieniądze (banknoty, monety, obliczenia na pieniądzach)
6. Podstawowe własności figur płaskich
7. Ciągi, sekwencje, prawidłowości
8. Segregowanie i analiza danych
9. Rozwiązywanie zadań tekstowych, wieloetapowych

Zakres materiału klasa 3 (II etap):
1. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 1000 (również pisemne)
2. Mnożenie i dzielenie w zakresie 1000
3. Ułamki

 

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

 

Nowi trenerzy MathRiders, którzy szkolą nauczycieli matematyki Helen Doron

Wszyscy nauczyciele MathRiders są szkoleni przez wykwalifikowanych TRENERÓW. To z pewnością odróżnia szkoły matematyki MathRiders od innych szkół matematyki i prywatnych korepetytorów. Dzięki trenerom, nauczyciele MathRiders wiedzą, jak prowadzić lekcje, by matematyka sama wchodziła do głowy Państwa pociechom, a zajęcia były prawdziwą przyjemnością i dobrą zabawą.

Oprócz obowiązkowego treningu przed rozpoczęciem nauczania metodą MathRiders, nauczyciele biorą udział w corocznych szkoleniach i konferencjach, by podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności. Dlatego  na bieżąco zarówno z metodyką nauczania matematyki, jak i zmianami programowymi oraz stale podnoszą swoje kwalifikacje z zakresu psychologii i pedagogiki.

Do grona trenerów MathRiders dołączyły kolejne Panie. Jedną z nowych trenerek MathRiders  jest Aneta Teuerleucząca w Zabrzu.Zapytana, dlaczego zdecydowała się zostać trenerką, odpowiada: „Metodą MathRiders uczę od 3 lat. To, co najbardziej w niej lubię, to obserwowanie szybkich postępów w nauce oraz radość i zaangażowanie z jaką dzieci uczestniczą na każdej z lekcji. Od zawsze wiedziałam, że chcę uczyć matematyki i spełniałam swoje ambicje zawodowe w szkole. Jednak w MathRiders dzieci uczą się bawiąc w całkowicie bezstresowej atmosferze. Wciąż myślę, że to niezwykłe!

To, że zostałam trenerką nauczycieli, jest dla mnie dużym zaskoczeniem. W Polsce była już jedna trenerka i wszyscy myśleliśmy, że tak pozostanie. Gdy zapytano mnie, czy chciałabym być trenerką, byłam zaskoczona i dumna z tego wyróżnienia. Nigdy nie zrezygnowałabym z uczenia dzieci tak w szkole jak i w Centrum Nauczania, jednak szkolenie nauczycieli z naszej nowatorskiej metody nauczania to kolejny poziom awansu zawodowego. To, że mogę pokazać innym nauczycielom, jak wspaniała jest metoda i jak dobrze się sprawdza, jest dla mnie spełnieniem zawodowych marzeń.”

Anna LisieckaKolejny TRENER nauczycieli MathRiders – Anna Lisiecka już 5 lat uczy metodą w Centrum Nauczania MathRiders w Płocku. „Najbardziej w nauczaniu metodą Helen Doron odpowiada mi, że obok ścisłego trzymania się metodologii, jest miejsce na KREATYWNOŚĆ, tak moją, jak i uczestniczących w zajęciach dzieci. Na co dzień jestem nauczycielem matematyki w liceum i naprawdę kocham nauczać. Jestem pewna, że moje umiejętności i zdolności zostaną wykorzystane podczas pracy z kandydatami na nauczycieli MathRiders, którzy wkładają tak wiele wysiłku w przygotowanie zajęć, a do Centrów Nauczania trafią najlepsi matematycy.”

Naszym trenerom życzymy samych pilnych i kreatywnych podopiecznych, a przyszłych nauczycieli zapewniamy, że mogą liczyć na doskonałe trenerskie wsparcie. 

29.01.2018

III Edycja Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr” w Warszawie.

Już w kwietniu MathRiders przeprowadzi kolejną edycję konkursu matematycznego. W rywalizacji będą mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie klas 1-3 ze szkół podstawowych aglomeracji warszawskiej. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach:

I etap - szkolny, zostanie przeprowadzony w dniu 10 kwietnia;

II etap – międzyszkolny, odbędzie się 15 maja w naszych Centrach  Nauczania

Finał - 19 czerwca w Millennium Plaza w Warszawie.

ogólny FB wydarzenie

 

Dla zwycięzców zostały przewidziane atrakcyjne nagrody. Zdobywcy najwyższych miejsc otrzymają m.in. rowery, aparaty fotograficzne oraz gry logiczne, w które będą mogli grać z całą rodziną. Finaliści otrzymają także bezpłatne vouczery na kursy nauki matematyki w dowolnym Centrum Nauczania Mathriders, które pomogą w dalszym  rozwijaniu matematycznych talentów naszych najmłodszych geniuszy.

Zachęcamy do udziału w konkursie. Wszystkim gwarantujemy dobrą zabawę z odrobiną gimnastyki  szarych komórek.

Regulamin oraz harmonogram konkursu znajduje się na stronie Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz na www.lubiematematyke.pl w zakładce konkurs.

Udział w konkursie jest bezpłatny!

 

  11.01.2018

Nowe Centrum Nauczania MathRiders w Warszawie         

Z przyjemnością spieszymy poinformować, że nasza sieć placówek znowu się powiększa!!!

Już od lutego br. można zaprzyjaźnić się z matematyką w naszym nowym Centrum Nauczania na Warszawskim Bemowie przy ul. Morcinka 5.

Wszystkich żądnych wiedzy, małych i dużych, zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe oraz na regularne zajęcia, które ruszają już po feriachJ

 

           

  Wesołych Świąt !     

            

   

         23.09.2017

MathRiders po raz kolejny w TVP

Nasz ekspert, Małgorzata Grymuza opowiedziała w telewizji o tym, jak w prosty sposób zachęcić dzieci do nauki matematyki. Mamy nadzieję, że widzowie zainspirują się naszymi metodami nauczania i przetestują je ze swoimi pociechami. A tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć porannego pasma, zapraszamy do zapoznania się z materiałem na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=oNa8d6p3pnU

mathriders pytanie na śniadanie matematyka królowa nauk

  

 23.08.2017                                  

Dni Otwarte w placówkach MathRiders

Z końcem sierpnia startują Dni Otwarte w placówkach MathRiders, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych lekcji pokazowych, prowadzonych metodą Helen Doron. Nauczyciele zapraszają na zajęcia wszystkich tych, którzy chcieliby rozwinąć swoje zdolności bądź poprawić dotychczasowe wyniki w nauce.

Dni Otwarte odbędą się w kilkudziesięciu placówkach MathRiders w całej Polsce. We wszystkich miejscowościach na odwiedzających czekają bezpłatne lekcje matematyki prowadzone metodą Helen Doron oraz liczne gry i zabawy, które pomogą zrozumieć otaczający świat przy użyciu wiedzy matematycznej. 

Harmonogram Dni Otwartych w poszczególnych placówkach MathRiders:

 • Mińsk Mazowiecki – 26 sierpnia godz. 10-15.00
 • Lublin (ul. Związkowa 4) – 1 września godz. 17-20.00 oraz 9 września godz. 10-13.00
 • Tomaszów Mazowiecki – 2 września godz. 10-14.00
 • Iława (Galeria Jeziorak) – 2 września godz. 11-17.00
 • Lublin (ul. Pana Balcera) – 2 września godz. 10-13.00 oraz 8 września godz. 17-20.00
 • Legionowo – 2 i 9 września godz. 11-15.00
 • Kielce – 2 i 9 września godz. 10-14.00
 • Siedlce – 2 i 9 września godz. 11-16.00
 • Warszawa Białołęka (ul. Ceramiczna) – 2 i 9 września godz. 10-15.00
 • Wrocław – 2 i 9 września godz. 10-17.00, 16 września od godz. 10.00 (tylko gimnazjaliści)
 • Warszawa Białołęka (Klubokawiarnia Modelarnia) – 3 września godz. 11-14.00
 • Wejherowo – od 4 do 8 września godz. 15.45-19.00 oraz od 11 do 15 września godz. 15.45-19.00
 • Puławy – 6 września od godz. 16.00
 • Płock – 6 i 8 września godz. 16-18.00
 • Józefów – 8 września godz. 16-20.00 oraz 16 września godz. 11-14.00
 • Warszawa Wesoła – 9 września godz. 12-17.00
 • Warszawa Wawer – 9 września godz. 10-15.00
 • Poznań – 9 września godz. 11-16.00
 • Radzymin – 9 września godz. 11-16.00
 • Ząbki – 9 września godz. 12.30-18.00
 • Warszawa Gocław – 9 września godz. 11-17.00
 • Warszawa Ursus – 9 września godz. 10-13.00
 • Żyrardów – 9 września godz. 10-15
 • Radom – 9 i 16 września godz. 10-16.00
 • Środa Wielkopolska – 9 i 16 września godz. 11-17.00
 • Chełm – 9 i 16 września godz. 9-16.00
 • Iława – 9 i 16 września godz. 11-16.00
 • Szczecin – 9 i 16 września godz. 11-14.00
 • Gdynia - 9 września godz. 9-12.30, 28 i 30 września godz. 16.30-20.00
 • Gdańsk Południe – 9 września godz. 9-12.30, 29 i 31 września godz. 16.30-20.00

                                                           

21.06.2017      

 Finał Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr

   

View the embedded image gallery online at:
http://lubiematematyke.pl/aktualnosci.html#sigProGalleriafaab9cd287

W dniu 19 czerwca br. w Warszawie został przeprowadzony finał konkursu matematycznego Puchacz Piotr regionu warszawskiego. W zmaganiach matematycznych uczestniczyło blisko 100 uczniów z klas I - III. Wszystkie dzieci wykazały się nie tylko rozległą, jak na ich wiek, wiedzą matematyczną ale i rozwiązywaniem skomplikowanych zadań wymagających logicznego myślenia. Wszytskim uczesnikom GRATULUJEMY i zachęcamy do rozwijania matematycznego talenu w kolejnych latach nauki.  Dzieci biorące udział w finale otrzymały dyplomy honorujące ich udział w konkursie oraz drobne upominki. Uczniowie z najlepszymi wynikami zostały nagrodzone prezentami, które nie pozwolą na nudę w czasie nadchodzących wakacji :). Były drony, zestawy z tabletami, gry planszowe...

Laureaci konkursu matematycznego „Puchacz Piotr”:

Klasy 1

I miejsce – Karol Szczygielski (SP 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie)

II miejsce – Andrzej Krakowski (SP 185 w Warszawie)

III miejsce – Grzegorz Łomowski (SP im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie)

Klasy 2

I miejsce – Szymon Goławski (SP 1 w Ząbkach)

II miejsce – Julian Forysiński (ZS 43 w Warszawie)

III miejsce – Bartosz Flis (NSP w Legionowie)

Klasy 3

I miejsce – Nikodem Milewski (SP 3 w Sulejówku)

II miejsce – Mikołaj Matyka (SP 218 w Warszawie)

III miejsce – Bartosz Godlewski (SP 1 w Słupnie)

 

Oszczędź swojemu dziecku stresu na lekcjach matematyki. Zapisz je już dziś na zajęcia MathRiders !

W naszych Centrach Nauczania trwają zapisy na zajęcia MathRiders w roku szkolnym 2017/2018. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało naturalną umiejętność uczenia się przedmiotów ścisłych, nabrało pewności siebie i nauczyło się pracy w grupie zapisz je już dziś na nasze zajęcia.
MathRiders to także kursy przygotowujące uczniów do sprawdzianów i egzaminów oraz matury.  
Wystarczy skorzystać z formularza zgłoszeniowego lub skontaktować się z Centrum Nauczania najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
Masz pytania dotyczące naszej metody? 
Nie wiesz czy zajęcia będą odpowiednie dla Twojego dziecka? Przyjdź na bezpłatną lekcję pokazową!

               

                           

                                                                                                                                                                                            

slide_1 slide_2 slide_3

konkursm

 

 

Email:


Temat:


Treść wiadomości:


Ta strona używa plików Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień Cookie w przeglądarce POLITYKA PRYWATNOŚCI.

Akceptuje pliki Cookie na tej witrynie

EU Cookie Directive Module Information